FANDOM


Zimowa Uniwersjada 2013
Maribor2013
Termin 18.03.2011 - 28.03.2011
Gospodarze Slo Maribor
Miejsca rozgrywania konkursów Slo Maribor
Liczba konkursów 6


Slo Zimowa Uniwersjada 2013 odbędzie się w słoweńskiej miejscowości Maribor, w dniach od 18 do 28 marca 2011.

GospodarzEdytuj

Maribor (niem. Marburg an der Drau) - drugie pod względem wielkości miasto w Słowenii, ważne centrum gospodarcze i kulturalne na północnym wschodzie kraju. W roku 2002 miało 115 693 mieszkańców. Położone kilkanaście kilometrów od granicy słoweńsko-austriackiej, przy autostradzie prowadzącej z Wiednia do Lublany i dalej do Triestu we Włoszech oraz na słoweńskie wybrzeże. W Mariborze ma siedzibę uniwersytet. Wzmiankowany
Mariborlokalizacja

Lokalizacja miasta

w 1147. Pozostając pod panowaniem Habsburgów rozwinął się w znaczący ośrodek handlowy. Przeprowadzona przez Maribor w latach 40. XIX wieku linia kolejowa z Wiednia do Triestu zdynamizowała rozwój ekonomiczny miasta. W 1918 wszedł w skład Królestwa Serbów, Chorwatów i Słoweńców (od 1929 Jugosławii). Zajęty w 1945 przez partyzantów Tity wszedł w skład Jugosławii. Od 1991 w granicach niepodległej Słowenii.

KalendarzEdytuj

Data Konkurs Skocznia Zwycięzca
18.03.2011 Konkurs indywidualny kobiet na skoczni dużej HS140 Fin Julia Kykkaenen
19.03.2011 Konkurs drużynowy kobiet na skoczni dużej HS140 Svk Słowacja
20.03.2011 Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni dużej HS140 Svk Lasha Jakubia
21.03.2011 Konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni dużej HS140 Fin Finlandia
26.03.2011 Konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej HS105 Fin Julia Kykkaenen
27.03.2011 Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej HS105 Svk Eduard Caban

KonkurencjeEdytuj

Minipictogram Konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej
Minipictogram Konkurs indywidualny kobiet na skoczni dużej
Minipictogram Konkurs drużynowy kobiet na skoczni dużej
Minipictogram Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej
Minipictogram Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni dużej
Minipictogram Konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni dużej

ObiektyEdytuj

Slo Pohorje Radvanje HS140
Slo Pohorje Radvanje HS105

UczestnicyEdytuj

WynikiEdytuj

Minipictogram Konkurs indywidualny kobiet na skoczni dużej (18.03.2011)

Poz. Zawodniczka Kraj I II Nota
Gold 1 Julia Kykkaenen Fin Finlandia 132,0 m 120,5 m 254,5
Silver 2 Daniela Zuzulova Svk Słowacja 130,0 m 123,0 m 254,4
Bronze 3 Amanda Pokapinova Svk Słowacja 118,0 m 125,0 m 237,4
4 Valeska Stavinska Bul Bułgaria 121,0 m 120,5 m 235,7
5 Federica Schiavone Ita Włochy 116,5 m 124,0 m 234,9
6 Evelyn Insam Ita Włochy 118,5 m 121,5 m 234,0
7 Antoinetta Bengtsson Swe Szwecja 114,0 m 126,0 m 230,5
8 Olga Tervahartiala Fin Finlandia 131,5 m 109,0 m 230,4
9 Kjerstin Monkson Swe Szwecja 120,0 m 116,0 m 227,3
10 Kamila Vernerova Svk Słowacja 115,0 m 117,5 m 214,0
11 Antonella Costagrande Ita Włochy 119,5 m 113,0 m 213,0
12 Daniela Jarovska Svk Słowacja 112,0 m 113,0 m 203,0
13 Lisa Rexhaueser Ger Niemcy 99,0 m 125,0 m 200,7
14 Yurina Yamada Jpn Japonia 119,0 m 102,0 m 198,8
15 Vladena Pustkova Cze Czechy 118,0 m 101,5 m 193,1

Minipictogram Konkurs drużynowy kobiet na skoczni dużej (19.03.2011)

Poz. Kraj/Zawodniczka I II Nota
Gold 1 Svk Słowacja 933.8
Daniela Zuzulova 111,5 m 128,5 m
Daniela Jarovska 118,0 m 125,5 m
Kamila Vernerova 121,5 m 119,5 m
Amanda Pokapinova 110,5 m 126,0 m
Silver 2 Ita Włochy 876.6
Federica Schiavone 117,0 m 123,0 m
Antonella Costagrande 130,5 m 116,0 m
Camilla Mangini 108,5 m 102,0 m
Evelyn Insam 124,5 m 126,5 m
Bronze 3 Aut Austria 820.4
Cornelia Roider 102,0 m 116,5 m
Katherina Keil 108,0 m 117,0 m
Verena Pock 124,0 m 97,0 m
Clara Steind 126,5 m 109,5 m
4 Cze Republika Czeska (PQ) 768.6
Vladena Pustkova 108,0 m 122,5 m
Klaudia Michalova 115,5 m 110,0 m
Michaela Dolezelova 104,5 m 104,0 m
Lucie Mikova 102,5 m 122,5 m
5 Swe Szwecja 763.7
Elina Knudsson 100,5 m 113,5 m
Antoinetta Bengtsson 127,5 m 123,0 m
Hakana Vikterlof 106,5 m 86,0 m
Kjerstin Monkson 107,5 m 112,0 m
6 Ger Niemcy 695.0
Melanie Faisst 114,0 m 119,5 m
Ann-Kristin Ahlers 126,0 m 78,5 m
Magdalena Schnurr 108,0 m 91,0 m
Lisa Rexhaueser 89,5 m 118,5 m
7 Jpn Japonia 678.2
Yurina Yamada 119,5 m 86,5 m
Yuuki Itoh 119,5 m 129,0 m
Misa Fueki 113,0 m 81,5 m
Mizuki Yamaguchi 91,5 m 88,5 m
8 Slo Słowenia 669.0
Katja Pozun 103,0 m 107,0 m
Ursa Bogataj 100,0 m 92,0 m
Eva Logar 113,5 m 97,5 m
Anja Tepes 111,5 m 95,5 m
9 Fin Finlandia 344.1
10 Rus Rosja (PQ) 339.7
11 Nor Norwegia 310.4
12 Can Kanada (PQ) 304.0
13 Usa Stany Zjednoczone 299.0
14 Pol Polska 277.3
15 Sui Szwajcaria 252.6
16 Mkd FYR Macedonia (PQ) 178.9
17 Bul Bułgaria 144.6

Minipictogram Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni dużej (20.03.2011)

Poz. Zawodnik Kraj I II Nota
Gold 1 Lasha Jakubia Svk Słowacja 130,5 m 134,5 m 277.5
Silver 2 Michal Psenko Svk Słowacja 134,0 m 129,5 m 275.3
Bronze 3 Sami Niemi Fin Finlandia 130,5 m 132,0 m 274.0
4 Jani Peltola Fin Finlandia 124,0 m 138,0 m 271.6
5 Eduard Caban Svk Słowacja 131,5 m 131,5 m 269.9
6 Sami Saapunki Fin Finlandia 124,0 m 136,0 m 269.0
7 Alessandro Pittin Ita Włochy 132,5 m 127,0 m 266.1
8 Pavel Karelin Rus Rosja 122,5 m 134,5 m 262.1
9 Klemens Murańka Pol Polska 121,5 m 133,5 m 260.5
10 Pascal Bodmer Ger Niemcy 132,5 m 122,0 m 258.6
11 Artur Pauli Pol Polska 127,5 m 123,0 m 250.9
12 Siarhey Zholtakov Rus Rosja 129,0 m 120,0 m 250.2
13 Federico Cecon Ita Włochy 122,5 m 126,0 m 247.8
14 Kento Sakuyama Jpn Japonia 117,0 m 129,5 m 244.2
15 Robin D'Iglio Ita Włochy 124,0 m 121,0 m 244.0

Minipictogram Konkurs druzynowy mężczyzn na skoczni dużej (21.03.2011)

Poz. Kraj/Zawodnik I II Nota
Gold 1 Fin Finlandia 1059.8
Niko Petjala 126,0 m 124,5 m
Sami Niemi 132,0 m 132,5 m
Jani Peltola 128,0 m 123,0 m
Sami Saapunki 133,5 m 131,5 m
Silver 2 Svk Słowacja 1044.8
Lasha Jakubia 131,5 m 134,0 m
Jakub Caban 126,0 m 123,5 m
Eduard Caban 123,5 m 134,0 m
Michal Psenko 129,5 m 126,5 m
Bronze 3 Ita Włochy 919.3
Federico Cecon 126,5 m 123,5 m
Robin D'Iglio 120,0 m 114,0 m
Diego Dellasega 115,0 m 110,0 m
Alessandro Pittin 121,5 m 130,0 m
4 Pol Polska 878.3
Klemens Murańka 134,5 m 118,5 m
Krzysztof Miętus 111,5 m 110,0 m
Artur Pauli 115,0 m 115,0 m
Aleksander Zniszczoł 121,0 m 105,5 m
5 Cze Republika Czeska (PQ) 866.0
Antonin Frydek 109,0 m 95,0 m
Cestmir Kozisek 116,5 m 115,0 m
Filip Sakala 125,5 m 129,0 m
Michal Obacsny 120,5 m 117,0 m
6 Ger Niemcy 863.8
Pascal Bodmer 130,0 m 116,5 m
Tobias Bogner 96,0 m 124,5 m
Felix Schoft 120,0 m 118,5 m
Christian Gamm 115,0 m 108,0 m
7 Slo Słowenia 824.1
Peter Prevc 129,0 m 120,0 m
Rok Justin 109,5 m 104,5 m
Juraj Milosic 109,0 m 122,5 m
Matevz Oraj 102,5 m 110,0 m
8 Swe Szwecja 814.0
Christoffer Bengtsson 116,5 m 116,0 m
Lawrence Kramer 110,5 m 121,5 m
Calle Kramer 124,5 m 92,5 m
Philippe Bjoergen 104,5 m 116,5 m
9 Bul Bułgaria 741.7
Vladimir Zografski 124,0 m 106,0 m
Bogomil Pavlov 127,0 m 91,0 m
Daniel Simov 100,5 m 125,5 m
Deyan Funtarov 101,0 m 86,5 m
10 Sui Szwajcaria 363.1
11 Jpn Japonia 359.6
12 Tur Turcja (PQ) 358.4
13 Usa Stany Zjednoczone 347.4
14 Nor Norwegia 335.0
15 Aut Austria 319.5
16 Hun Węgry (PQ) 284.0
17 Ned Holandia (PQ) 227.2

Minipictogram Konkurs indywidualny kobiet na skoczni normalnej (26.03.2011)

Poz. Zawodniczka Kraj I II Nota
Gold 1 Julia Kykkaenen Fin Finlandia 99,5 m 92,5 m 250.5
Silver 2 Antoinetta Bengtsson Swe Szwecja 91,5 m 95,5 m 244.0
Bronze 3 Vladena Pustkova Cze Czechy 90,5 m 96,5 m 242.0
4 Evelyn Insam Ita Włochy 91,0 m 97,0 m 241.5
5 Daniela Zuzulova Svk Słowacja 91,5 m 94,0 m 241.0
6 Kamila Vernerova Svk Słowacja 93,5 m 88,5 m 232.0
7 Maren Lundby Nor Norwegia 90,5 m 90,5 m 230.5
8 Mikaela Klinga Fin Finlandia 93,0 m 87,5 m 229.0
9 Amanda Pokapinova Svk Słowacja 97,5 m 80,0 m 224.0
10 Marthea Stenseth Nor Norwegia 89,0 m 85,0 m 216.0
11 Federica Schiavone Ita Włochy 81,5 m 91,0 m 210.5
12 Cornelia Roider Aut Austria 84,5 m 87,0 m 210.0
13 Daniela Jarovska Svk Słowacja 87,0 m 84,0 m 209.0
14 Antonella Costagrande Ita Włochy 85,5 m 81,5 m 197.5
15 Eva Logar Slo Słowenia 79,0 m 87,0 m 197.0

Minipictogram Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni normalnej (27.03.2011)

Poz. Zawodnik Kraj I II Nota
Gold 1 Eduard Caban Svk Słowacja 94,0 m 101,5 m 259.5
Silver 2 Sami Niemi Fin Finlandia 93,0 m 99,5 m 254.5
Bronze 3 Sami Saapunki Fin Finlandia 90,5 m 101,0 m 248.0
4 Pascal Egloff Sui Szwajcaria 92,0 m 95,0 m 241.0
5 Jakub Caban Svk Słowacja 96,5 m 87,0 m 233.0
5 Federico Cecon Ita Włochy 85,5 m 95,5 m 233.0
7 Alessandro Pittin Ita Włochy 91,0 m 93,0 m 231.0
8 Michal Psenko Svk Słowacja 85,5 m 94,0 m 225.5
9 Robin D'Iglio Ita Włochy 90,0 m 89,0 m 225.0
10 Lasha Jakubia Svk Słowacja 92,5 m 87,5 m 221.5
11 Pascal Bodmer Ger Niemcy 90,0 m 88,5 m 219.0
12 Aleksander Zniszczoł Pol Polska 88,0 m 85,5 m 216.0
13 Philippe Bjoergen Swe Szwecja 86,0 m 89,5 m 215.5
14 Filip Sakala Cze Czechy 84,5 m 89,5 m 215.0
15 Pavel Karelin Rus Rosja 79,5 m 93,5 m 208.0

Klasyfikacja medalowaEdytuj

Klasyfikacja medalowa Zimowej Uniwersjady 2013
Poz. Reprezentacja Gold Złoto Silver Srebro Bronze Brąz Suma
1. Svk Słowacja 3 3 1 7
2. Fin Finlandia 3 1 2 6
3. Ita Włochy 0 1 1 2
4. Swe Szwecja 0 1 0 1
5. Aut Austria 0 0 1 1
6. Cze Republika Czeska 0 0 1 1

StatystykiEdytuj

Zobacz teżEdytuj

Uniwersjada

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.