FANDOM


Zimowa Uniwersjada 2009 była dwudziestą czwartą zimową uniwersjadą. Odbywała się w chińskim Harbinie. Skoki narciarskie zostały rozegrane na skoczniach położonych w Yabuli.

Uniwersjada 2009
Harbin2009
Termin 21.10.2009 - 24.10.2009
Gospodarze Chn Chińska Republika Ludowa
Miejsca rozgrywania konkursów Chn Yabuli
Liczba konkursów 4


Konkurencje

Minipictogram Konkurs drużynowy kobiet na skoczni dużej
Minipictogram Konkurs indywidualny kobiet na skoczni dużej
Minipictogram Konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni dużej
Minipictogram Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni dużej

Obiekty

Chn Yabuli (Dragon Hill HS140)

Wyniki konkursów

1. Konkurs indywidualny kobiet na skoczni dużej (TOP 10)

Lp. Zawodniczka Punkty
1. Aut Clara Gritsch 225.5
2. Svk Daniela Zuzulova 214.8
3. Ger Ann-Kristin Ahlers 209.1
4. Sui Salome Fuchs 204.8
5. Jpn Mizuki Yamaguchi 201.2
6. Svk Daniela Jarovska 193.1
7. Ger Melanie Faisst 192.2
8. Svk Natalka Popradova 189.0
9. Ita Camilla Mangini 188.1
10. Ita Federica Schiavone 180.1











2. Konkurs drużynowy kobiet na skoczni dużej

Lp. Reprezentacja Punkty
1. Swe Szwecja 718.1
2. Nor Norwegia 676.9
3. Fin Finlandia 660.7
4. Svk Słowacja 616.5
5. Ger Niemcy 606.9
6. Jpn Japonia 566.3
7. Aut Austria 510.4
8. Ita Włochy 493.1
9. Chn Chińska Republika Ludowa 184.8










3. Konkurs indywidualny mężczyzn na skoczni dużej (TOP 10)

Lp. Zawodnik Punkty
1. Fin Sami Niemi 352.8
2. Nor Kenneth Gangnes 325.2
3. Fin Sami Saapunki 287.1
4. Swe Dennis Edvardsson 249.2
5. Ita Federico Cecon 248.0
6. Ger Felix Schoft 244.0
7. Svk Mojmir Nosal 229.1
Aut Mario Innauer 229.1
9. Ukr Oleksiy Khomyn 227.0
10. Chn Qiang Li 216.4











4. Konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni dużej

Lp. Reprezentacja Punkty
1. Ger Niemcy 1076.5
2. Fin Finlandia 1038.0
3. Aut Austria 1014.7
4. Nor Norwegia 948.1
5. Ita Włochy 914.8
6. Sui Szwajcaria 877.8
7. Svk Słowacja 852.8
8. Swe Szwecja 847.5
9. Jpn Japonia 412.5
10. Ukr Ukraina 361.2
11. Chn Chińska Republika Ludowa 330.5











Klasyfikacja medalowa

Lp. Reprezentacja Gold I Silver II Bronze III Suma
1. Fin Finlandia 1 1 2 4
2. Ger Niemcy 1 0 1 2
Aut Austria 1 0 1 2
4. Swe Szwecja 1 0 0 1
5. Nor Norwegia 0 2 0 2
6. Svk Słowacja 0 1 0 1
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.