FANDOM


Puchar Świata 2026/2027 – 20. w historii sezon cyklu Puchar Świata mężczyzn w skokach narciarskich. Rozpoczął się on w bułgarskiej miejscowości Borovets, a zakończy się w japońskiej Hakubie. Rozegrane zostanie 26 konkursów, w tym 4 konkursy drużynowe oraz jeden konkurs mieszany.

Obrońcą tytułu w klasyfikacji indywidualnej jest Fredrik Vidar Turpeinen, a w klasyfikacji drużynowej reprezentacja Szwecji.

Kalendarz zawodów Edytuj

Lp. Miejscowość HS Typ 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Bul Borovets HS98 I Svk Dusan Jankular Swe Matteus Peder Almstedt Swe Lennie Carlsson
2. Bul Borovets HS98 I Swe Matteus Peder Almstedt Swe Fredrik Vidar Turpeinen Fin Kaleva Lammi
3. Svk Poprad HS105 T Svk Słowacja Fin Finlandia Rus Rosja
4. Svk Poprad HS105 I Swe Ingvar Lundqvist Fin Ville-Pekka Vaisala
Rus Anatoliy Lobachevskiy
-
5. Swe Umea HS205 M Swe Szwecja Fin Finlandia Svk Słowacja
6. Swe Umea HS205 I Swe Sebastian Kalling Svk Alexander Cerkala Swe Lennie Carlsson
Puchar Świata w Lotach Swe Sebastian Kalling Svk Alexander Cerkala Swe Lennie Carlsson
7. Ger Oberstdorf HS137 I Svk Ondrej Slavik Swe Theodor Isaksson Swe Matteus Peder Almstedt
8. Ger Ga-Pa HS140 I Jpn Makoya Fukuzuya Fin Carl-Gustav Putko Swe Fredrik Vidar Turpeinen
9. Aut Innsbruck HS130 I Swe Dennis Rosengren Svk Ondrej Slavik Swe Matteus Peder Almstedt
10. Aut Bischofshofen HS140 I Rus Fedor Birlov Svk Ondrej Slavik Fin Ville-Pekka Vaisala
Turniej Czterech Skoczni Svk Ondrej Slavik Swe Matteus Peder Almstedt Fin Ville-Pekka Vaisala
11. Kaz Ałmaty HS140 T Swe Szwecja Fin Finlandia Svk Słowacja
12. Kaz Ałmaty HS140 I Svk Alexander Cerkala Jpn Keisuke Miyagawa Svk Zdislav Carnicky
Swe Fredrik Vidar Turpeinen
Mistrzostwa Świata w Lotach 2027 - Nor Vikersund
13. Ltu Anykščiai HS98 I
14. Ltu Anykščiai HS98 I
15. Rus Chaykovskiy HS140 I
16. Rus Chaykovskiy HS140 I
17. Sui Sankt Moritz HS100 I
18. Sui Sankt Moritz HS100 I
Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym 2027 - Ger Oberhof
19. Fin Kuopio HS98 I
20. Fin Kuopio HS127 T
21. Fin Kuopio HS127 I
22. Swe Ovre Soppero HS106 I
23. Swe Kiruna HS146 I
Turniej Nordycki
24. Jpn Hakuba HS98 I
25. Jpn Hakuba HS131 T
26. Jpn Hakuba HS131 I

Klasyfikacje Edytuj

Klasyfikacja indywidualna Edytuj

Stan na 21.01.2018 r. po 9 z 21 konkursów

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Svk Ondrej Slavik 633
2. Swe Matteus Peder Almstedt 599
3. Svk Alexander Cerkala 485
PEŁNA KLASYFIKACJA

Klasyfikacja drużynowa Edytuj

Stan na 21.01.2018 r. po 12 z 26 konkursów

Miejsce Reprezentacja Punkty
1. Swe Szwecja 3801
2. Svk Słowacja 2822
3. Fin Finlandia 2709
PEŁNA KLASYFIKACJA

Klasyfikacja Pucharu Świata w lotach Edytuj

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Swe Sebastian Kalling 100
2. Svk Alexander Cerkala 80
3. Swe Lennie Carlsson 60
PEŁNA KLASYFIKACJA

Klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni Edytuj

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Svk Ondrej Slavik 1150,0
2. Swe Matteus Peder Almstedt 1111,5
3. Fin Ville-Pekka Vaisala 1093,7
PEŁNA KLASYFIKACJA

Statystyki indywidualne Edytuj

Zawodniczka
Bul
Bul
Svk
Swe
Ger
Ger
Aut
Aut
Kaz
Ltu
Ltu
Rus
Rus
Sui
Sui
Fin
Fin
Swe
Swe
Jpn
Jpn
And Andora
Cze Czechy
Est Estonia
Fin Finlandia
Jpn Japonia
Kgz Kirgistan
Mon Monako
Évariste Donat - - 35 31 30 19 24 24 -
Marcel Favre - - q 38 - - - - -
Giovanni Mosquito - - 41 - - - - - -
Noël Robert - - q - - - - - -
Nor Norwegia
Nzl Nowa Zelandia
Rus Rosja
Svk Słowacja
Swe Szwecja
Tur Turcja
Ita Włochy
 1–3       4–30       poniżej 30      q – Zawodnik nie zakwalifikował się     dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie
dns – Zawodnik zakwalifikowany, nie wystartował w konkursie     - – Zawodnik niezgłoszony do konkursu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.