FANDOM


Sezon 2013/2014 Pucharu Świata w skokach narciarskich rozpocznie się 27 maja na skoczni Luossararvi w szwedzkiej Kirune, a zakończy 5 listopada na Letalnicy w słoweńskiej Planicy. Będzie to 7 edycja Pucharu Świata w Ski Jumping Manager.

Puchar Świata 2013/2014
FIS
Termin 27.05.2011 - 05.11.2011
Zwycięzca  ?
Zwycięzca Pucharu Narodów  ?


InformacjeEdytuj

Kalendarz Pucharu Świata w sezonie 2013/2014, został ustalony 29 sierpnia 2010. W porównaniu do sezonu 2012/2013, Puchar Świata w sezonie 2013/2014 będzie liczył 31 konkursów (o 5 więcej).

ZwycięzcyEdytuj

Zdobywca Kryształowej Kuli Brakminiatura
Zwycięzcy Pucharu Narodów Brakminiatura
Triumfator Turnieju Czterech Skoczni Brakminiatura
Triumfator FIS Team Tour Brakminiatura
Triumfator w Klasyfikacji Lotów Narciarskich Brakminiatura
Triumfator Turnieju Nordyckiego Brakminiatura


KlasyfikacjeEdytuj

KalendarzEdytuj

Lp. Data Miejscowość Skocznia Punkt K Punkt HS Uwagi
1. 27.05.11 Swe Kiruna Swe Luossärarvi 125 146
2. 28.05.11 Swe Kiruna Swe Luossärarvi 125 146
3. 03.06.11 Ita Pragelato Ita Stadio Del Trampolino 125 140
4. 04.06.11 Ita Pragelato Ita Stadio Del Trampolino 125 140
5. 10.06.11 Sui Engelberg Sui Grosstittlischanze 125 137
6. 11.06.11 Sui Engelberg Sui Grosstittlischanze 125 137
7. 17.06.11 Ger Oberstdorf Ger Schattenbergschanze 120 137 TCS
8. 18.06.11 Ger Ga-Pa Ger Olympiaschanze 125 140 TCS
9. 24.06.11 Aut Innsbruck Aut Bergisel 120 130 TCS
10. 25.06.11 Aut Bischofshofen Aut Paul Ausserleitner Schanze 125 140 TCS
11. 12.08.11 Nor Vikersund Nor Vikersund 195 225 Loty
12. 13.08.11 Nor Vikersund Nor Vikersund 195 225 Loty
13. 19.08.11 Rus Chaykovskiy Rus Snezhinka 90 105
14. 20.08.11 Rus Chaykovskiy Rus Snezhinka 90 105
15. 26.08.11 Jpn Yokohama Jpn Tanceti's Arena 120 148
16. 27.08.11 Jpn Yokohama Jpn Tanceti's Arena 120 148
17. 09.09.11 Usa Park City Usa Olympic Park 120 134
18. 10.09.11 Usa Park City Usa Olympic Park 120 134
19. 16.09.11 And Andorra La Vella And Pirineus turó 120 145 FTT
20. 17.09.11 Fra Courchevel Fra Tremplin Le Praz 120 134 FTT
21. 18.09.11 Fra Courchevel Fra Tremplin Le Praz 120 134 FTT
22. 30.09.11 Pol Zakopane Pol Wielka Krokiew 120 134
23. 01.10.11 Cze Liberec Cze Jested 120 134
24. 07.10.11 Svk Poprad Svk Narodny Vysoka Krokev 125 134
25. 08.10.11 Hun Szekesfehervar Hun Magyar Nemzeti hegy 115 127
26. 21.10.11 Fin Lahti Fin Salpaussalkä 116 130 TN
27. 22.10.11 Fin Kuopio Fin Puijo 120 127 TN
28. 28.10.11 Nor Lillehammer Nor Lysgårdsbakken 123 138 TN
29. 29.10.11 Swe Falun Swe Lugnet 115 124 TN
30. 04.11.11 Slo Planica Slo Letalnica 185 215
31. 05.11.11 Slo Planica Slo Letalnica 185 215

Wyniki poszczególnych konkursówEdytuj

Swe 1. Kiruna (Luossararvi HS146) 27.05.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Ville Larinto 266.6 pkt
2. Pol Adam Małysz 248.4 pkt
3. Swe Lawrence Kramer 247.7 pkt
4. Fin Janne Happonen 246.2 pkt
5. Jpn Daiki Ito 244.7 pkt
6. Aut Gregor Schlierenzauer 237.7 pkt
7. Swe Philippe Bjoergen 236.3 pkt
8. Ita Andrea Morassi 236.2 pkt
9. Ita Alessandro Pittin 235.7 pkt
Ger Felix Schoft 235.7 pkt
MOD Swe Lawrence Kramer

Swe 2. Kiruna (Luossararvi HS146) 28.05.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Ger Michael Neumayer 276.8 pkt
2. Nor Johan Remen Evensen 273.7 pkt
3. Aut Gregor Schlierenzauer 269.3 pkt
4. Fin Ville Larinto 263.3 pkt
5. Fin Janne Happonen 261.3 pkt
6. Cze Roman Koudelka 254.1 pkt
7. Nor Tom Hilde 251.3 pkt
8. Pol Kamil Stoch 250.5 pkt
9. Rus Ilya Rosliakov 248.2 pkt
10. Cze Antonin Hajek 245.9 pkt
MOD Ger Michael Neumayer

Ita 3. Pragelato (Stadio del Trampolino HS140) 03.06.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Ville Larinto 285.5 pkt
2. Jpn Taku Takeuchi 284.3 pkt
3. Cze Roman Koudelka 282.6 pkt
4. Nor Anders Jacobsen 281.7 pkt
5. Ger Michael Neumayer 279.7 pkt
6. Nor Kim Rene Elverum Sorsell 277.8 pkt
7. Nor Tom Hilde 276.6 pkt
8. Jpn Daiki Ito 275.7 pkt
9. Fin Sami Saapunki 273.2 pkt
10. Fin Matti Hautamaeki 271.6 pkt
MOD Jpn Taku Takeuchi

Ita 4. Pragelato (Stadio del Trampolino HS140) 04.06.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Jpn Daiki Ito 286.5 pkt
2. Fin Ville Larinto 282.8 pkt
3. Aut Gregor Schlierenzauer 282.5 pkt
4. Nor Tom Hilde 282.0 pkt
5. Jpn Fumihisa Yumoto 272.2 pkt
6. Fin Janne Happonen 271.2 pkt
7. Svk Mojmir Nosal 269.4 pkt
8. Ger Felix Schoft 267.8 pkt
9. Jpn Taku Takeuchi 267.7 pkt
10. Fin Anssi Koivuranta 267.1 pkt
MOD Jpn Fumihisa Yumoto

Sui 5. Engelberg (Grosstittlischanze HS137) 10.06.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Rus Ilya Rosliakov 282.6 pkt
2. Aut Thomas Morgenstern 279.4 pkt
3. Ita Alessandro Pittin 277.1 pkt
4. Jpn Daiki Ito 276.1 pkt
5. Ita Andrea Morassi 275.1 pkt
6. Ger Michael Neumayer 274.3 pkt
7. Aut Gregor Schlierenzauer 272.2 pkt
8. Nor Johan Remen Evensen 270.8 pkt
9. Svk Jakub Caban 269.4 pkt
10. Nor Tom Hilde 268.8 pkt
MOD Rus Ilya Rosliakov

Sui 6. Engelberg (Grosstittlischanze HS137) 11.06.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Nor Anders Jacobsen 287.2 pkt
2. Ita Andrea Morassi 275.2 pkt
3. Jpn Shohei Tochimoto 273.5 pkt
4. Ita Alessandro Pittin 272.9 pkt
5. Cze Roman Koudelka 270.2 pkt
6. Nor Johan Remen Evensen 268.6 pkt
7. Jpn Fumihisa Yumoto 268.5 pkt
8. Fin Matti Hautamaeki 268.4 pkt
9. Ger Michael Neumayer 265.8 pkt
10. Nor Kim Rene Elverum Sorsell 265.2 pkt
MOD Nor Anders Jacobsen

Ger 7. Oberstdorf (Schattenbergschanze HS137) 17.06.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Pol Kamil Stoch 299.3 pkt
2. Jpn Shohei Tochimoto 284.5 pkt
3. Jpn Daiki Ito 279.4 pkt
4. Nor Bjoern Einar Romoeren 279.0 pkt
5. Svk Eduard Caban 274.0 pkt
6. Norw Johan Remen Evensen 273.3 pkt
7. Nor Tom Hilde 273.1 pkt
8. Fin Janne Happonen 273.0 pkt
9. Ita Simone Morassi 270.5 pkt
10. Ita Alessandro Pittin 268.2 pkt
MOD Pol Kamil Stoch

Ger 8. Garmisch-Partenkirchen (Olympiaschanze HS140) 18.06.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Nor Johan Remen Evensen 295.2 pkt
2. Nor Anders Jacobsen 284.1 pkt
3. Ita Alessandro Pittin 277.6 pkt
4. Jpn Daiki Ito 277.4 pkt
5. Fin Ville Larinto 277.3 pkt
6. Ger Severin Freund 275.3 pkt
7. Jpn Taku Takeuchi 274.0 pkt
8. Ger Michael Neumayer 273.9 pkt
9. Nor Tom Hilde 273.1 pkt
10. Nor Kim Rene Elverum Sorsell 270.5 pkt
MOD Ger Severin Freund

Aut 9. Innsbruck (Bergisel HS130) 24.06.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Jpn Daiki Ito 274.8 pkt
2. Nor Anders Jacobsen 272.3 pkt
3. Ger Michael Neumayer 270.7 pkt
4. Jpn Shohei Tochimoto 268.9 pkt
5. Aut Thomas Morgenstern 265.9 pkt
6. Fin Matti Hautamaeki 265.6 pkt
7. Cze Roman Koudelka 265.5 pkt
8. Nor Bjoern Einar Romoeren 258.2 pkt
9. Jpn Taku Takeuchi 257.5 pkt
10. Aut Gregor Schlierenzauer 256.9 pkt
MOD Aut Thomas Morgenstern

Aut 10. Bischofshofen (Paul-Ausserleitner-Schanze HS140) 25.06.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Janne Happonen 276.7 pkt
2. Nor Kim Rene Elverum Sorsell 269.5 pkt
3. Nor Tom Hilde 268.5 pkt
4. Ita Simone Morassi 264.1 pkt
5. Ita Andrea Morassi 260.2 pkt
6. Jpn Shohei Tochimoto 259.4 pkt
7. Nor Johan Remen Evensen 258.2 pkt
8. Cze Antonin Hajek 256.2 pkt
9. Nor Anders Jacobsen 250.0 pkt
10. Aut Martin Koch 246.1 pkt
MOD Ita Simone Morassi

Nor 11. Vikersund (Skiflygingsbakke HS225) 12.08.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Janne Happonen 390.0 pkt
2. Nor Kim Rene Elverum Sorsell 383.9 pkt
3. Nor Tom Hilde 378.5 pkt
4. Fin Matti Hautamaeki 374.7 pkt
5. Fin Sami Saapunki 374.6 pkt
6. Jpn Taku Takeuchi 372.0 pkt
7. Fin Ville Larinto 371.6 pkt
8. Jpn Daiki Ito 369.7 pkt
9. Cze Roman Koudelka 368.8 pkt
10. Fin Sami Niemi 367.3 pkt
MOD Cze Roman Koudelka

Nor 12. Vikersund (Skiflygingsbakke HS225) 13.08.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Sami Niemi 373.1 pkt
2. Nor Anders Jacobsen 366.1 pkt
3 Nor Kim Rene Elverum Sorsell 363.8 pkt
4. Fin Matti Hautamaeki 359.1 pkt
5. Fin Ville Larinto 356.2 pkt
6. Cze Roman Koudelka 355.3 pkt
7. Ita Alessandro Pittin 354.8 pkt
8. Nor Tom Hilde 354.5 pkt
9. Aut Gregor Schlierenzauer 352.5 pkt
10. Fin Sami Saapunki 347.1 pkt
MOD Fin Sami Niemi

Rus 13. Chaykovskiy (Snezhinka HS105) 19.08.2011

Poz. Zawodnik Nota
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
MOD

Rus 14. Chaykovskiy (Snezhinka HS105) 20.08.2011

Poz. Zawodnik Nota
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
MOD

StatystykiEdytuj

Zwycięzcy kwalifikacjiEdytuj

Konkurs Zwycięzca Liczba zawodników
Swe Kiruna [27.05.2011] Swe Christoffer Bengtsson 96
Swe Kiruna [28.05.2011] Ita Andrea Morassi 96
Ita Pragelato [03.06.2011] Aut Thomas Morgenstern 69
Ita Pragelato [04.06.2011] Svk Eduard Caban 69
Sui Engelberg [10.06.2011] Sui Andreas Kuettel 85
Sui Engelberg [11.06.2011] Sui Andreas Kuettel 85

Składy reprezentacjiEdytuj

Podane są tylko Kadry A!

AmerykaEdytuj

Can Kanada

Zawodnik Data urodzenia Liczba startów
Can Trevor Morrice 1991 2
Can Dominik Bafia 1988 2

TrenerzyEdytuj

Reprezentacja Menadżer Trener
Pol Polska Michal Ger Peter Rohwein
Jpn Japonia Next Fin Tommi Nikunen
Cze Republika Czeska Janao Aut Werner Schuster
Kaz Kazachstan bartekwr96 Sui Marco Steinauer
Sui Szwajcaria JoelJoen Aut Alexander Pointner
Gbr Wielka Brytania Verex Rus Dmitriy Vassiliev
Est Estonia rudawy Sui Michael Moellinger
Fin Finlandia Anssi Sorinen Fin Hannu Lepistoe
Nor Norwegia Leon The Professional Slo Vasja Bajc
Usa Stany Zjednoczone Skoczek00 Aut Heinz Kuttin
Swe Szwecja Yoyogi Ger Andreas Bauer
Aut Austria Saso Fin Mika Kojonkoski
Ned Holandia bartek9 Aut Marc Noelke
Ger Niemcy Tanceti Aut Florian Liegl
Ukr Ukraina kubaxd Aut Reinhard Schwarzenberger
Cro Chorwacja michalkacz Aut Christian Nagiller
Ita Włochy Ronin Ger Joachim Winterlich
Tur Turcja borek99 Fra Christian Remy
Col Kolumbia sylwek12 Usa Clint Jones
Rus Federacja Rosyjska Tomek389 Fin Pekka Niemelea
Chn Chiny paulonio Slo Peter Zonta
Svk Słowacja Jaro Cze Pavel Mikeska
Kgz Kirgistan TreMar Jpn Kenji Suda
Rom Rumunia krzycho180 Jpn Yataro Watase
Can Kanada marian-lol Cze Tomas Portyk
Slo Słowenia FraNes Fin Jussi Hautamaeki
Blr Białoruś art105 Cze David Jiroutek
Fra Francja samato Rus Alexander Sviatov
Irn Iran Majster Kaz Dionis Vodnev
Srb Serbia kenia225 Pol Adam Celej

Zobacz teżEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.