FANDOM


Sezon 2013/2014 Pucharu Świata Kobiet w skokach narciarskich - był 6. edycją cyklu zawodów dla najlepszych zawodniczek świata.

Puchar Świata Kobiet 2013/2014
FIS
Termin 27.05.2011 - 21.10.2011
Zwyciężczyni Swe Madeleine Fritz
Zwycięzca Pucharu Narodów Swe Szwecja


W sezonie 2013/2014 po raz pierwszy w ramach cyklu Pucharu Świata Kobiet rozegrano FIS Scandinavian Tour, czyli odpowiednik męskiego Turnieju Nordyckiego. Triumfatorką została Madeleine Fritz.

TriumfatorzyEdytuj

Zdobywczyni Kryształowej Kuli Fritzminiaturak Swe Madeleine Fritz
Zwyciężczynie Pucharu Narodów Sweden Swe Szwecja
Triumfatorka FIS Scandinavian Tour Fritzminiaturak Swe Madeleine Fritz

KlasyfikacjeEdytuj

IndywidualnaEdytuj

Klasyfikacja indywidualna - (TOP 10)

Lp. Zawodniczka Punkty
1. Swe Madeleine Fritz 1484
2. Nor Anette Sagen 1146
3. Swe Antoinetta Bengtsson 1145
4. Ita Evelyn Insam 1053
5. Ita Lisa Demetz 953
6. Swe Kjerstin Ann Monkson 828
7. Svk Daniela Jarovska 804
8. Svk Amanda Pokapinova 782
9. Svk Daniela Zuzulova 773
10. Nor Linda Johansson 708

DrużynowaEdytuj

Klasyfikacja drużynowa - (TOP 10)

Lp. Reprezentacja Punkty
1. Swe Szwecja 4260
2. Nor Norwegia 3940
3. Svk Słowacja 3631
4. Ita Włochy 3574
5. Cze Republika Czeska 1677
6. Fin Finlandia 1622
7. Jpn Japonia 811
8. Pol Polska 569
9. Ger Niemcy 536
10. Sui Szwajcaria 528

KalendarzEdytuj

Pucharswiatakobiet1314

Lista podiówEdytuj

Lp. Data Miejsce Gold I Silver II Bronze III
1. 27.05.11 Cze Liberec Nor Anette Sagen Swe Kjerstin Monkson Cze Lucie Mikova
2. 28.05.11 Cze Liberec Nor Anette Sagen Swe Kjerstin Monkson Cze Klaudia Michalova
3. 03.06.11 Svk Strbske Pleso Swe Antoinetta Bengtsson Swe Madeleine Fritz Nor Anette Sagen
4. 04.06.11 Svk Strbske Pleso Nor Norwegia Swe Szwecja Svk Słowacja
5. 10.06.11 Svk Poprad Swe Madeleine Fritz Svk Daniela Jarovska Nor Anette Sagen
6. 11.06.11 Svk Poprad Svk Daniela Zuzulova Ita Evelyn Insam Swe Madeleine Fritz
7. 17.06.11 Pol Zakopane Swe Madeleine Fritz Ita Evelyn Insam Svk Daniela Jarovska
8. 18.06.11 Pol Zakopane Ita Evelyn Insam Ita Lisa Demetz Svk Daniela Zuzulova
9. 24.06.11 Ger Klingenthal Swe Antoinetta Bengtsson Ita Lisa Demetz Nor Anette Sagen
10. 25.06.11 Ger Willingen Ita Włochy Svk Słowacja Nor Norwegia
11. 26.06.11 Ger Willingen Ita Lisa Demetz Swe Madeleine Fritz Ita Evelyn Insam
12. 12.08.11 Rus Krasna Polana Ita Lisa Demetz Swe Antoinetta Bengtsson Svk Daniela Zuzulova
13. 13.08.11 Rus Krasna Polana Swe Antoinetta Bengtsson Nor Linda Johansson Swe Madeleine Fritz
14. 19.08.11 Ita Pragelato Ita Lisa Demetz Svk Daniela Jarovska Nor Anette Sagen
15. 20.08.11 Ita Pragelato Swe Antoinetta Bengtsson Swe Madeleine Fritz Ita Lisa Demetz
16. 26.08.11 Sui Engelberg Svk Daniela Jarovska Swe Kjerstin Monkson Cze Vladena Pustkova
17. 27.08.11 Sui Engelberg Swe Madeleine Fritz Nor Anette Sagen Nor Linda Johansson
18. 09.09.11 Aut Innsbruck Swe Madeleine Fritz Swe Antoinetta Bengtsson Ita Evelyn Insam
19. 10.09.11 Aut Innsbruck Ger Melanie Faisst Ita Evelyn Insam Swe Madeleine Fritz
20. 16.09.11 Slo Maribor Ita Barbara Stuffer Swe Antoinetta Bengtsson Nor Line Jahr
21. 17.09.11 Slo Maribor Swe Madeleine Fritz Fin Julia Kykkaenen Nor Anette Sagen
22. 23.09.11 Jpn Yokohama Svk Daniela Zuzulova Swe Antoinetta Bengtsson Swe Kjerstin Monkson
23. 24.09.11 Jpn Yokohama Nor Line Jahr Ita Lisa Demetz Aut Cornelia Roider
24. 30.09.11 Usa Park City, UT Cze Vladena Pustkova Svk Daniela Zuzulova Swe Kjerstin Monkson
25. 07.10.11 Fin Kuopio Ita Evelyn Insam Fin Mikaela Klinga Swe Kjerstin Monkson
26. 14.10.11 Swe Falun Nor Norwegia Ita Włochy Svk Słowacja
27. 15.10.11 Swe Kiruna Swe Madeleine Fritz Usa Linsdey Van Fin Julia Kykkaenen
28. 21.10.11 Nor Trondheim Nor Anette Sagen Fin Julia Kykkaenen Swe Madeleine Fritz

Konkursy drużynoweEdytuj

Svk 1. Strbske Pleso (MS 1970 A) 04.06.2011

Poz. Kraj/Zawodniczka Punkty
1. Nor Norwegia 770.9 pkt
Anette Sagen [1985]
Maren Lundby [1994]
Linda Johansson [1987]
Line Jahr [1984]
2. Swe Szwecja 656.6 pkt
Antoinetta Bengtsson [1996]
Elina Knudsson [1992]
Madeleine Fritz [1989]
Kjerstin Ann Monkson [1996]
3. Svk Słowacja 620.2 pkt
Natalka Popradova [1996]
Daniela Jarovska [1998]
Daniela Zuzulova [1997]
Amanda Pokapinova [1994]


Ger 2. Willingen (Muhlenkopfschanze) 25.06.2011

Poz. Kraj/Zawodniczka Punkty
1. Ita Włochy 809.6 pkt
Lisa Demetz [1989]
Evelyn Insam [1994]
Federica Schiavone [1993]
Barbara Stuffer [1989]
2. Svk Słowacja 771.0 pkt
Daniela Zuzulova [1997]
Natalka Popradova [1996]
Daniela Jarovska [1998]
Amanda Pokapinova [1994]
3. Nor Norwegia 752.5 pkt
Line Jahr [1984]
Maren Lundby [1994]
Linda Johansson [1987]
Anette Sagen [1985]


Swe 3. Falun (Lugnet) 14.10.2011

Poz. Kraj/Zawodniczka Punkty
1. Nor Norwegia 899.1 pkt
Line Jahr [1984]
Linda Johansson [1987]
Maren Lundby [1994]
Anette Sagen [1985]
2. Ita Włochy 893.8 pkt
Lisa Demetz [1989]
Evelyn Insam [1994]
Barbara Stuffer [1989]
Federica Schiavone [1993]
3. Svk Słowacja 828.2 pkt
Daniela Zuzulova [1997]
Natalka Popradova [1996]
Daniela Jarovska [1998]
Amanda Pokapinova [1994]

StatystykiEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.