FANDOM


Letnia Grand Prix 2013-2014 rozpoczął się 14 kwietnia w Cortina D'Ampezzo, a zakończył 20 maja w Lillehammer.

Letnia Grand Prix 2013/2014
FIS
Termin 14.04.2011 - 20.05.2011
Zwycięzca Jpn Daiki Ito
Zwycięzca Pucharu Naordów Nor Norwegia
Zwyciężczyni Swe Madeleine Fritz
Zwyciężczynie Pucharu Naordów Swe Szwecja


ZwycięzcyEdytuj

Zwycięzca LGP Itomini Jpn Daiki Ito
Zwycięzca klasyfikacji drużynowej LGP Norway-flag-64 Norwegia
Zwyciężczyni LGP Fritzminiaturak Swe Madeleine Fritz
Zwyciężczynie klasyfikacji drużynowej LGP Swedenflag-64 Szwecja

Klasyfikacje końcoweEdytuj

MężczyźniEdytuj

Indywidualna - najlepsza "10"

Lp. Wiek Zawodnik Kraj Występy Gold I Silver II Bronze III Punkty
1. 29 Daiki Ito Jpn Japonia 1 1 2 344
2. 29 Johan Remen Evensen Nor Norwegia 2 - 1 260
3. 25 Shohei Tochimoto Jpn Japonia - - 1 205
4. 24 Eduard Caban Svk Słowacja 1 - - 186
5. 32 Anders Bardal Nor Norwegia 1 - - 182
6. 32 Martin Koch Aut Austria - 1 - 179
7. 20 Patrik Cseh Svk Słowacja 1 - - 172
8. 20 Federico Cecon Ita Włochy - 1 - 166
9. 30 Fumihisa Yumoto Jpn Japonia - - - 150
10. 29 Anders Jacobsen Nor Norwegia - - 1 150
  • Sklasyfikowano 106 zawodników


Drużynowa - najlepsza "10"

Lp. Reprezentacja Gold I Silver II Bronze III Punkty
1. Nor Norwegia 3+1 1+0 2+0 1338
2. Jpn Japonia 1+0 1+0 3+0 1106
3. Fin Finlandia 1+0 0+1 1+0 961
4. Svk Słowacja 2+0 1+0 1+0 794
5. Ita Włochy 0+0 1+0 1+0 552
6. Sui Szwajcaria 0+0 2+0 0+0 531
7. Pol Polska 0+0 1+0 0+1 522
8. Ger Niemcy 0+0 0+0 0+0 495
9. Aut Austria 1+0 1+0 0+0 439
10. Cze Republika Czeska 0+0 0+0 1+0 281
  • Sklasyfikowano 19 reprezentacji

KobietyEdytuj

Indywidualna - najlepsza "10"

Lp. Wiek Zawodniczka Kraj Występy Gold I Silver II Bronze III Punkty
1. 25 Madeleine Fritz Swe Szwecja 7/9 3 1 - 495
2. 18 Antoinetta Bengtsson Swe Szwecja 7/9 - 2 1 341
3. 18 Natalka Popradova Svk Słowacja 9/9 1 - - 313
4. 18 Kjerstin Monkson Swe Szwecja 7/9 1 - 1 289
5. 20 Amanda Pokapinova Svk Słowacja 5/9 1 1 - 275
6. 17 Daniela Zuzulova Svk Słowacja 7/9 - 1 - 247
7. 29 Anette Sagen Nor Norwegia 3/9 1 1 - 209
8. 22 Vladena Pustkova Cze Czechy 5/9 - - 1 188
9. 27 Linda Johansson Nor Norwegia 3/9 - 1 - 170
10. 21 Camilla Mangini Ita Włochy 7/9 - 1 - 169
  • Sklasyfikowano 104 zawodniczki

Drużynowa - najlepsza "10"

Lp. Reprezentacja Gold I Silver II Bronze III Punkty
1. Swe Szwecja 4+0 3+0 2+1 1530
2. Svk Słowacja 2+1 2+0 0+0 1258
3. Nor Norwegia 2+0 2+1 1+0 1163
4. Ita Włochy 1+0 1+0 1+0 823
5. Cze Republika Czeska 0+0 1+0 1+0 736
6. Ger Niemcy 0+0 0+0 2+0 568
7. Sui Szwajcaria 0+0 0+0 0+0 339
8. Jpn Japonia 0+0 0+0 0+0 297
9. Ned Holandia 0+0 0+0 1+0 242
10. Aut Austria 0+0 0+0 0+0 239
  • Sklasyfikowano 22 reprezentacje

KalendarzEdytuj

Mężczyźni

Lp. Data Miejscowość Skocznia Punkt K Punkt HS Uwagi
1. 14.04.11 Ita Cortina D'Ampezzo Ita Italia 90 100
2. 17.04.11 Aut Bischofshofen Aut Paul Ausserleitner Schanze 125 140
3. 21.04.11 Ger Garmisch-Partenkirchen Ger Olympiaschanze 125 140
4. 25.04.11 Rus Mezhdurechensk Rus Yugus 120 140 Odwołany
5. 29.04.11 Chn Yabuli Chn Dragon Hill 125 140
6. 02.05.11 Jpn Hakuba Jpn Olimpijska 120 131
7. 07.05.11 Fin Kuusamo Fin Rukatunturi 120 142
8. 13.05.11 Swe Övre Soppero Swe Kuormakka 90 106
9. 14.05.11 Swe Solleftea Swe Hallstabacken 107 120 Drużynowy
10. 20.05.11 Nor Lillehammer Nor Lysgaardsbakken 123 138

Kobiety

Lp. Data Miejscowość Skocznia Punkt K Punkt HS Uwagi
1. 15.04.11 Swe Solleftea Swe Hallstabacken 107 120
2. 16.04.11 Swe Solleftea Swe Hallstabacken 107 120
3. 22.04.11 Ita Predazzo Ita Trampolino Dal Ben 120 134
4. 23.04.11 Ita Predazzo Ita Trampolino Dal Ben 120 134
5. 29.04.11 Svk Strbske Pleso Svk MS 1970 A 120 125
6. 30.04.11 Svk Strbske Pleso Svk MS 1970 A 120 125
7. 06.05.11 Ger Garmisch-Partenkirchen Ger Olympiaschanze 125 140
8. 07.05.11 Ger Garmisch-Partenkirchen Ger Olympiaschanze 125 140
9. 12.05.11 Swe Övre Soppero Swe Kuormakka 90 106 Drużynowy
10. 13.05.11 Swe Övre Soppero Swe Kuormakka 90 106

WynikiEdytuj

MężczyźniEdytuj

Ita 1. Cortina D' Ampezzo (Italia HS100) 14.04.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Fin Niko Petjala 247.5 pkt
2. Ita Federico Cecon 234.5 pkt
3. Jpn Daiki Ito 232.5 pkt
4. Sui Andreas Kuettel 231.5 pkt
5. Aut Martin Koch 229.5 pkt
6. Sui Marcel Buhler 224.0 pkt
7. Jpn Shohei Tochimoto 222.5 pkt
8. Ita Robin D'Iglio 217.5 pkt
9. Swe Christoffer Bengtsson 216.0 pkt
10. Cze Jakub Janda 215.0 pkt

Aut 2. Bischofshofen (Paul-Ausserleitner-Schanze HS140) 17.04.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Svk Patrik Cseh 260.5 pkt
2. Aut Martin Koch 254.5 pkt
3. Jpn Daiki Ito 233.7 pkt
4. Jpn Shohei Tochimoto 233.5 pkt
5. Jpn Fumihisa Yumoto 232.1 pkt
6. Nor Anders Bardal 224.8 pkt
7. Swe Philippe Bjoergen 223.8 pkt
8. Jpn Taku Takeuchi 212.0 pkt
9. Svk Tomas Zmoray 209.6 pkt
10. Aut Andreas Kofler 206.7 pkt

Ger 3. Garmisch-Partenkirchen (Neue Grosse Olympiaschanze HS140) 21.04.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Nor Anders Bardal 260.4 pkt
2. Sui Andreas Kuettel 245.9 pkt
3. Svk Tomas Zmoray 229.8 pkt
4. Sui Guido Landert 229.7 pkt
5. Ita Federico Cecon 216.3 pkt
6. Svk Patrik Cseh 211.8 pkt
7. Aut Martin Koch 194.6 pkt
8. Rus Mikhail Maksimochkin 193.0 pkt
9. Ita Robin D'Iglio 188.6 pkt
10. Nor Akseli Kokkonen 180.2 pkt

Chn 4. Yabuli (Dragon Hill HS140) 29.04.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Jpn Daiki Ito 285.0 pkt
2. Svk Lasha Jakubia 284.0 pkt
3. Ita Filippo Tomassi 273.0 pkt
Cze Roman Koudelka 273.0 pkt
5. Fin Sami Saapunki 271.5 pkt
6. Cze Antonin Hajek 270.6 pkt
7. Jpn Shohei Tochimoto 268.8 pkt
8. Ita Andrea Morassi 268.4 pkt
9. Fin Sami Niemi 265.8 pkt
10. Jpn Taku Takeuchi 255.8 pkt

Jpn 5. Hakuba (Olympic Hill HS131) 02.05.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Svk Eduard Caban 257.4 pkt
2. Jpn Daiki Ito 252.9 pkt
3. Jpn Shohei Tochimoto 252.8 pkt
4. Jpn Fumihisa Yumoto 238.4 pkt
5. Jpn Taku Takeuchi 231.2 pkt
6. Svk Michal Psenko 228.6 pkt
7. Swe Philippe Bjoergen 223.9 pkt
8. Fin Sami Niemi 220.9 pkt
9. Swe Johan Erikson 216.8 pkt
10. Fin Sami Saapunki 215.8 pkt

Fin 6. Kuusamo (Rukatunturi HS142) 07.05.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Nor Johan Remen Evensen 270.6 pkt
2. Nor Kim Rene Elverum Sorsell 267.9 pkt
3. Nor Anders Jacobsen 265.4 pkt
4. Ger Michael Neumayer 258.8 pkt
5. Nor Tom Hilde 256.2 pkt
6. Pol Adam Małysz 256.0 pkt
7. Fin Ville Larinto 255.0 pkt
8. Fin Sami Saapunki 253.7 pkt
9. Ger Severin Freund 250.8 pkt
10. Fin Janne Happonen 246.4 pkt

Swe 7. Solleftea (Hallstabacken HS120) 13.05.2011

Poz. Reprezentacja Nota
1. Nor Norwegia 1066.7 pkt
2. Fin Finlandia 936.5 pkt
3. Pol Polska 926.9 pkt
4. Ger Niemcy 881.3 pkt
5. Jpn Japonia 871.6 pkt
6. Sui Szwajcaria 871.4 pkt
7. Svk Słowacja 854.9 pkt
8. Rus Federacja Rosyjska 846.8 pkt
9. Cze Republika Czeska 376.0 pkt
10. Swe Szwecja 366.4 pkt
  • W konkursie głównym brało udział 16 reprezentacji, pozostałe 12 odpadły w prekwalifikacjach


Swe 8. Ovre Soppero (Kuormakka HS106) 14.05.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Aut Gregor Schlierenzauer 282.5 pkt
2. Pol Kamil Stoch 278.5 pkt
3. Nor Johan Remen Evensen 278.0 pkt
4. Nor Bjoern Einar Romoeren 275.0 pkt
5. Nor Anders Jacobsen 272.0 pkt
6. Nor Kim Rene Elverum Sorsell 270.5 pkt
7. Ger Michael Neumayer 268.0 pkt
Jpn Daiki Ito 268.0 pkt
9. Rus Pavel Karelin 264.0 pkt
10. Nor Tom Hilde 263.5 pkt

Nor 9. Lillehammer (Lysgaardsbakken HS138) 20.05.2011

Poz. Zawodnik Nota
1. Nor Johan Remen Evensen 292.9 pkt
2. Sui Pascal Egloff 275.8 pkt
3. Fin Matti Hautamaeki 273.2 pkt
4. Ita Andrea Morassi 272.4 pkt
5. Nor Anders Jacobsen 272.2 pkt
Cze Antonin Hajek 272.2 pkt
7. Svk Eduard Caban 268.7 pkt
8. Pol Adam Małysz 268.5 pkt
Nor Tom Hilde 268.5 pkt
10. Rus Pavel Karelin 268.3 pkt

KobietyEdytuj

Swe 1. Solleftea (Hallstabacken HS120) 15.04.2011

Poz. Zawodniczka Nota
1. Swe Madeleine Fritz 165.7 pkt
2. Swe Antoinetta Bengtsson 151.5 pkt
3. Ger Angelika Kuehorn 131.5 pkt
4. Ned Melinda Boland 129.2 pkt
5. Swe Kjerstin Monkson 127.4 pkt
6. Svk Natalka Popradova 113.4 pkt
7. Ita Valentine Prucker 108.6 pkt
8. Ita Caroline Schevazzi 105.5 pkt
9. Chn Zhenhuan Li 104.3 pkt
10. Pol Joanna Szwab 103.6 pkt

Swe 2. Solleftea (Hallstabacken HS120) 16.04.2011

Poz. Zawodniczka Nota
1. Swe Kjerstin Monkson 219.6 pkt
2. Swe Madeleine Fritz 153.5 pkt
3. Nor Mari Backe 147.5 pkt
4. Jpn Misa Fueki 146.0 pkt
5. Ger Kristin Schmidt 143.5 pkt
6. Svk Natalka Popradova 141.8 pkt
7. Swe Antoinetta Bengtsson 126.2 pkt
8. Aut Esther Steindl 126.1 pkt
9. Ita Camilla Mangini 122.7 pkt
10. Ita Valentine Prucker 113.6 pkt
Nor Live Frisak 113.6 pkt

Ita 3. Val Di Fiemme (Trampolino Giuseppe Dal Ben HS134) 22.04.2011

Poz. Zawodniczka Nota
1. Svk Natalka Popradova 233.1 pkt
2. Ita Camilla Mangini 222.7 pkt
3. Ita Carolina Schevazzi 216.2 pkt
4. Ned Lara Thomae 212.4 pkt
5. Ita Barbara Stuffer 209.0 pkt
6. Ita Valentine Prucker 202.9 pkt
7. Ita Cristina Runggaldier 191.6 pkt
8. Ita Roberta D' Agostina 181.8 pkt
9. Chn Linlin Cui 172.3 pkt
10. Nor Marthea Stenseth 172.1 pkt

Ita 4. Val Di Fiemme (Trampolino Giuseppe Dal Ben HS134) 23.04.2011

Poz. Zawodniczka Nota
1. Ita Evelyn Insam 251.5 pkt
2. Svk Amanda Pokapinova 249.7 pkt
3. Cze Vladena Pustkova 212.7 pkt
4. Svk Daniela Zuzulova 204.2 pkt
5. Ita Valentine Prucker 200.5 pkt
6. Ita Barbara Stuffer 199.5 pkt
7. Ita Lisa Demetz 195.7 pkt
8. Ita Federica Schiavone 194.9 pkt
9. Ger Ann Kathrin Reeger 192.6 pkt
10. Cze Lucie Mikova 192.2 pkt

Svk 5. Strbske Pleso (MS 1970 A HS 125) 29.04.2011

Poz. Zawodniczka Nota
1. Swe Madeleine Fritz 209.3 pkt
2. Svk Daniela Zuzulova 197.0 pkt
3. Cze Vladena Pustkova 173.0 pkt
4. Svk Amanda Pokapinova 148.9 pkt
5. Aut Esther Steindl 147.2 pkt
6. Swe Kjerstin Monkson 146.3 pkt
7. Rom Cristina Grigoras 145.5 pkt
8. Aut Verena Pock 138.4 pkt
9. Cze Klaudia Michalova 130.7 pkt
10. Svk Natalka Popradova 124.1 pkt

Svk 6. Strbske Pleso (MS 1970 A HS 125) 30.04.2011

Poz. Zawodniczka Nota
1. Swe Madeleine Fritz 180.2 pkt
2. Cze Klaudia Michalova 178.8 pkt
3. Ned Wendy Vuik 171.9 pkt
4. Swe Antoinetta Bengtsson 163.5 pkt
5. Svk Amanda Pokapinova 163.2 pkt
6. Svk Daniela Zuzulova 158.9 pkt
7. Jpn Yurina Yamada 141.3 pkt
8. Cze Vladena Pustkova 140.8 pkt
9. Bul Aljona Stavinska 139.1 pkt
10. Ger Kristin Schmidt 131.3 pkt

Ger 7. Garmisch-Partenkirchen (Neue Grosse Olympiaschanze HS140) 06.05.2011

Poz. Zawodniczka Nota
1. Nor Line Jahr 250.5 pkt
2. Nor Anette Sagen 250.4 pkt
3. Swe Kjerstin Monkson 248.0 pkt
4. Ger Melanie Faisst 239.3 pkt
5. Nor Linda Johansson 239.2 pkt
6. Svk Natalka Popradova 238.2 pkt
7. Pol Joanna Gawron 228.9 pkt
8. Ger Ulrike Graessler 221.0 pkt
9. Sui Malika Scheupbach 214.5 pkt
10. Usa Karin Friberg 213.9 pkt

Ger 8. Garmisch-Partenkirchen (Neue Grosse Olympiaschanze HS140) 07.05.2011

Poz. Zawodniczka Nota
1. Nor Anette Sagen 261.0 pkt
2. Nor Linda Johansson 252.7 pkt
3. Swe Antoinetta Bengtsson 252.4 pkt
4. Pol Gabriela Buńda 248.3 pkt
5. Swe Madeleine Fritz 241.8 pkt
6. Ger Melanie Faisst 234.9 pkt
7. Ger Ulrike Graessler 233.3 pkt
8. Sui Malika Scheupbach 221.0 pkt
9. Fin Julia Kykkaenen 216.1 pkt
10. Nor Line Jahr 203.8 pkt

Swe 9. Ovre Soppero (Kuormakka HS106) 12.05.2011

Poz. Reprezentacja Nota
1. Svk Słowacja 850.0 pkt
2. Nor Norwegia 837.5 pkt
3. Swe Szwecja 820.5 pkt
4. Cze Republika Czeska 752.5 pkt
5. Sui Szwajcaria 685.0 pkt
6. Fin Finlandia 673.5 pkt
7. Ger Niemcy 665.0 pkt
8. Usa Stany Zjednoczone 598.5 pkt
9. Slo Słowenia 283.0 pkt
10. Jpn Japonia 266.0 pkt
  • W konkursie udział brało 18 reprezentacji


Swe 10. Ovre Soppero (Kuormakka HS106) 13.05.2011

Poz. Zawodniczka Nota
1. Svk Amanda Pokapinova 260.5 pkt
2. Swe Antoinetta Bengtsson 256.5 pkt
3. Ger Melanie Faisst 252.0 pkt
4. Swe Madeleine Fritz 243.0 pkt
5. Svk Daniela Zuzulova 240.0 pkt
Nor Linda Johansson 240.0 pkt
7. Cze Vladena Pustkova 237.0 pkt
8. Cze Lucie Mikova 234.0 pkt
9. Nor Anette Sagen 233.5 pkt
10. Nor Line Jahr 216.5 pkt

Zobacz teżEdytuj

Letnia Grand Prix

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.