FANDOM


COC Kobiet U-15 2025/2026 – 11. w historii sezon cyklu COC Kobiet U-15 w skokach narciarskich. Rozpoczął się on w norweskim Lillehammer, a zakończył w fińskim Jyvaskyla. Rozegrano 18 konkursów, w tym 3 konkursy drużynowe.

Obrończyni tytułu Kjerstin Stenman przekroczyła wiek pozwalający na start w cyklu. Zwyciężyła Amina Tukhtaeva z Kazachstanu.

Reprezentacja Szwecji broniła zwycięstwa w klasyfikacji drużynowej, ale zajęła drugą lokatę, zwyciężyła reprezentacja Kazachstanu po raz pierwszy w historii.

W całym cyklu wzięło udział 67 zawodniczek z 19 krajów. Tylko dwóm zawodniczkom ze wszystkich startujących nie udało się zdobyć punktów.

Kalendarz zawodów Edytuj

Lp. Miejscowość HS 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Norw Lillehammer HS100 Kaz Amina Tukhtaeva Swe Astrid S. Wilander Swe Tindra-Maria Molander
2. Norw Lillehammer HS100 Kaz Amina Tukhtaeva Swe Tindra-Maria Molander Mgl Temuge Jargalsaikhan
3. Mon Menton HS85 Kaz Amina Tukhtaeva Mon Ninette Anjou Mgl Temuge Jargalsaikhan
4. Mon Menton HS85 Kaz Amina Tukhtaeva Bul Stanka Dragonova Ger Gratia Letner
5. Mon Menton HS85 Kaz Kazachstan Rus Rosja Swe Szwecja
6. Bul Borovets HS98 Kaz Viktoriya Alzhanova Swe Tindra-Maria Molander Kaz Galina Tolstikova
7. Bul Borovets HS98 Swe Astrid S. Wilander Mgl Wuyuntana Danzan Mon Ninette Anjou
8. Swe Falun HS98 Swe Tindra-Maria Molander Rus Irina Vasiluk Swe Astrid S. Wilander
9. Swe Falun HS98 Kaz Margarita Andreeva Swe Astrid S. Wilander Kaz Viktoriya Alzhanova
10. Kaz Ałmaty HS105 Kaz Galina Tolstikova Kaz Amina Tukhtaeva Kaz Viktoriya Alzhanova
11. Kaz Ałmaty HS105 Kaz Margarita Andreeva Kaz Galina Tolstikova Rus Irina Vasiluk
12. Swe Ovre Soppero HS106 Swe Szwecja Rus Rosja Jpn Japonia
13. Swe Ovre Soppero HS106 Kaz Amina Tukhtaeva Swe Astrid S. Wilander Mon Ninette Anjou
14. Ita Pragelato HS106 Kaz Margarita Andreeva Mon Ninette Anjou Kaz Galina Tolstikova
15. Ita Livigno HS105 Kaz Kazachstan Rus Rosja Swe Szwecja
16. Ita Livigno HS105 Mon Ninette Anjou Kaz Galina Tolstikova Mon Ernestine Pelletier
17. Fin Jyvaskyla HS108 Mon Ernestine Pelletier Kaz Margarita Andreeva Kaz Amina Tukhtaeva
18. Fin Jyvaskyla HS108 Mgl Temuge Jargalsaikhan Swe Tindra-Maria Molander Rus Irina Vasiluk

Klasyfikacje Edytuj

Klasyfikacja indywidualna Edytuj

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Kaz Amina Tukhtaeva 915
2. Kaz Galina Tolstikova 718
3. Kaz Margarita Andreeva 700
PEŁNA KLASYFIKACJA

Klasyfikacja drużynowa Edytuj

Miejsce Reprezentacja Punkty
1. Kaz Kazachstan 4025
2. Swe Szwecja 2548
3. Rus Rosja 2085
PEŁNA KLASYFIKACJA

Statystyki indywidualne Edytuj

Zawodniczka
Norw
Norw
Mon
Mon
Bul
Bul
Swe
Swe
Kaz
Kaz
Swe
Ita
Ita
Fin
Fin
And Andora
Iris Rachel Juarez 33 22 19 43 25 34 23 5 20 11 15 19 18 28 39
Bethania Madrid 45 40 44 40 q q q 21 33 36 42 42 23 7 26
Arg Argentyna
Miguela Calderon 11 17 15 11 12 25 32 38 27 13 44 14 20 26 34
Ramona Alcaron 29 23 40 23 q 48 41 21 14 22 34 46 38 20 14
Bul Bułgaria
Stoyanka Chavdarova 24 26 45 18 - - 37 20 - - - - - 23 47
Stanka Dragonova 21 48 25 2 29 34 44 23 - - 38 22 24 18 49
Tsvetanka Mikova 47 25 - - 42 39 - - - - 20 35 32 34 47
Tsvetana Silanova 39 28 28 27 - - 40 33 - - - - - 13 21
Todorka Katranjieva - - - - 37 16 - - 29 30 - - - - -
Magdalena Rosalieva - - - - 45 44 - - 25 34 28 26 25 - -
Chn Chiny
Shu Lau 13 21 22 15 41 21 17 26 15 15 18 7 43 19 38
Den Dania
Donna Paulsen 41 43 30 33 23 20 4 16 - - 32 - - 43 16
Est Estonia
Laine Kadri 39 30 - - 47 7 39 34 - - 34 - - 47 31
Maret Kadri 43 45 - - 17 26 49 41 - - 37 - - 25 45
Fra Francja
Athenais Blanchett 22 7 10 8 - - - - - - - - - - -
Arianne Comtois 6 10 9 9 - - - - - - - - - - -
Gre Grecja
Zoe Karaiskakis 35 14 - - 13 13 - - 31 39 - 13 35 - -
Theodora Tsangari 46 36 29 32 - - - - - - - 37 11 - -
Kassandra Ververelis 26 46 17 38 17 32 - - - - - 39 9 - -
Alexandra Stefanidis - - 13 35 15 10 19 38 35 21 40 44 50 21 29
Jpn Japonia
Sako Fumigashi 9 16 24 46 32 9 15 14 6 14 22 24 14 6 10
Asuka Kamoda 28 39 20 47 31 29 29 5 5 37 27 16 8 16 20
Kana Mikase 18 4 47 45 8 17 11 43 36 9 31 29 4 9 42
Koharu Nakajima - - - - - - 19 32 38 26 5 30 21 17 44
Kaz Kazachstan
Anargul Aliya - - - - - - - - 40 19 - - - - -
Viktoriya Alzhanova 38 7 6 5 1 5 8 3 3 8 23 12 12 11 15
Aliya Anara 20 33 33 29 38 41 47 q 39 29 9 18 37 24 25
Margarita Andreeva - - 4 22 5 4 12 1 7 1 12 1 5 2 5
Aiday Aruzhan - - - - - - - - 22 27 - - - - -
Alena Medeva - - - - - - - - 28 32 - - - - -
Galina Tolstikova 4 9 8 7 3 6 10 4 1 2 4 3 2 14 6
Amina Tukhtaeva 1 1 1 1 4 14 9 8 2 6 1 4 15 3 6
Kgz Kirgistan
Renia Grushina - - q 50 26 51 27 35 - - - q 48 38 35
Jenia Atambayeva - - 23 21 48 22 31 50 - - - 36 31 35 26
Rozalia Bakiyeva - - 32 44 32 23 42 25 - - - 46 46 - -
Ltu Litwa
Maia Stauce 32 20 35 41 35 46 14 35 - - 39 5 19 44 12
Mon Monako
Ninette Anjou 12 10 2 4 6 3 5 7 - - 3 2 1 4 8
Chole Blanchett - - - - - - - - - - 24 25 43 47 33
Marlene Coutre 16 43 49 25 22 50 q - - - - - - - -
Ernestine Pelletier 8 14 5 10 11 6 6 9 - - 8 40 3 1 4
Myriam Rose 37 24 31 34 34 q 22 42 - - 16 31 34 45 22
Mgl Mongolia
Wuyuntana Danzan 25 18 14 14 24 2 13 38 4 17 6 9 17 41 37
Temuge Jargalsaikhan 10 3 3 39 16 46 21 28 19 4 17 8 42 28 1
Xanadu Mongolbaatar 14 32 50 24 7 10 18 12 13 24 11 46 12 5 39
Ger Niemcy
Lydia Maier 44 31 - - - - - - - - - - - - -
Herta Mueller 48 27 42 48 39 39 48 47 40 31 34 38 30 47 18
Gratia Letner - - 34 3 30 q 46 49 18 28 43 33 35 31 36
Mechtild Oursler 16 42 46 q 39 30 42 48 16 33 29 50 22 40 32
Adolphina Strolz 15 37 38 26 43 27 28 29 36 23 30 34 47 39 23
Nzl Nowa Zelandia
Kaitlyn Nigel - - 11 13 q 34 34 27 - - - 49 41 32 30
Nelda Fairburn - - 21 30 26 19 24 35 - - - 42 45 - -
China Aiken - - 27 36 49 37 45 18 - - - 27 40 27 10
Judith Royce - - - - 35 31 - - - - - - - - -
Rus Rosja
Alena Lebedeva 5 5 12 20 9 43 7 15 33 16 10 14 10 15 19
Olga Pushina 12 35 - - 21 18 30 46 31 18 25 - - 8 7
Aleksandra Tikonovich 36 19 37 16 43 45 34 44 9 20 41 19 32 22 24
Irina Vasiluk 7 13 26 12 50 42 2 10 22 3 13 10 26 37 3
Lyudmila Vensova 19 12 36 37 19 32 26 19 11 11 18 23 26 36 39
Swe Szwecja
Cornwallia Grenzen 34 41 41 42 q q 50 12 30 39 33 31 49 - -
Tindra-Maria Molander 3 2 43 31 2 12 1 11 17 5 14 12 6 12 2
Alexandra Kajsa Svedin 31 33 48 28 46 23 38 31 21 38 - 40 q - -
Astrid S. Wilander 2 6 7 6 10 1 3 2 7 7 2 17 16 10 9
Madaleine Rosen - - - - 14 15 33 17 12 10 26 6 7 33 12
Tur Turcja
Banu Badem 30 29 39 49 19 28 36 44 24 34 - 45 38 30 43
Hanife Marangoz 42 47 16 19 - - - - - - - - - - -
Sedef Tiryiaki 27 38 18 16 q 49 16 24 26 39 6 19 29 42 45
Hanife Kaygan - - - - 26 38 25 30 10 25 20 28 28 46 28
 1–3       4–30       poniżej 30      q – Zawodniczka nie zakwalifikowała się     dsq – Zawodniczka zdyskwalifikowana w konkursie
dns – Zawodniczka zakwalifikowana, nie wystartowała w konkursie     - – Zawodniczka niezgłoszona do konkursu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.